Czcionka:

A+A-

Kontrast:

UROCZYSTOŚĆ - ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

UROCZYSTOŚĆ - ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

„Uwierz, Polsko!

Naszej wiary nie zabraknie nam!

Żaden wróg

Nie zwycięży Boga w nas!

Z Bogiem zawsze

Pokonamy każde zło

Dopomóż Boże nam,

Dopomóż nam”

Szkoły prowadzone przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich kładą duży nacisk na umacnianie postaw patriotycznych u naszych uczniów. Już od najmłodszych lat przedszkolnych kształtujemy u dzieci postawę wiary i miłości do ojczyczny. 11 listopada jest dniem szczególnym, bowiem zwracamy szczególną uwagę na wolność naszej ojczyzny oraz na ludzi, którzy o tą wolność dla nas walczyli.

Jak co roku cała społeczność Szkoły Podstawowej, Przedszkola oraz Szkoły Branżowej uczestniczyła w akcji #SzkoładoHymnu, gdzie wszyscy razem o 11.11 odśpiewaliśmy Hymn Państwowy. Po hymnie odbyła się modlitwa prowadzona przez ojca Łukasza w intencji bezpieczeństwa dla naszej ojczyzny.

Następnie uczniowie klasy VIIA i VIIB wraz z wychowawcami zaprosili całą szkołę na uroczystą akademię upamiętniającą Odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Aktorzy zaangażowani w swoją grę przedstawili elementy rzeczywistości 123 lat niewoli. Dziewczyny zagrały kobiety w żałobie oraz poprzez ekspresję w układzie tanecznym wprowadziły widzów w podniosły klimat. Natomiast chłopcy wcieleni w rolę żołnierzy Józefa Piłsudskiego zaprezentowali postawę patriotyzmu i walkę o wolność naszego kraju. Akademia miała bardzo uroczysty charakter i wywołała wiele łez wzruszenia.

Kolejnym elementem uroczystości było przedstawienie pieśni patriotycznych w wykonaniu koła muzycznego prowadzonego na terenie naszej szkoły.

Na koniec wręczono nagrody za rozstrzygnięty konkurs "Jesienna szata Maryi" a następnie Samorząd Uczniowski ocenił uczniów każdej klasy przyznając punkty za odświętny strój galowy.

Data dodania: 2021-11-10 09:19:29
Data edycji: 2021-11-15 09:37:07
Ilość wyświetleń: 48

KLASY/GRUPY PRZEDSZKOLNE I „0”/ GRUPY REWALIDACYJNE „CZĄSTKI ELEMENTARNE”

Zobacz

Nasi Partnerzy

Patron
mówi
do nas

Ludzie mówią: "czas to pieniądz". A ja wam mówię: czas to miłość.

 

bł. Stefan kard. Wyszyński

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook