JEŻELI PRAGNĄ PAŃSTWO WESPRZEĆ KATOLICKĄ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ SPSK W CZERWIENNEM - prosimy o przekazanie na ten cel 1% swojego podatku.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Uroczysta Msza Święta w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości na Budzu.

Uroczysta Msza Święta w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości na Budzu.

Stało się już coroczną tradycją, że każdego roku 11 listopada o godzinie 14 na Budzu w Czerwiennem odbywa się uroczysta Msza Święta w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W nieprzypadkowym miejscu dla historii naszej miejscowości, uczczona została pamięć walczących o wolność naszego kraju. W mogile na wzgórzu spoczywają Konfederaci Barscy, którzy wsparli walkę o niepodległość dla Rzeczypospolitej w latach 1768 – 1772. To miejsce przypomina nam, że dzisiaj możemy żyć w wolnym kraju, dzięki poświęceniu wcześniejszych pokoleń. Chwała tym Bohaterom!

W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe wspólnoty szkół i przedszkola Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Czerwiennem, Szkoły Podstawowej nr 1

w Czerwiennem, Związku Podhalan oraz Straży Pożarnej z jednostek OSP Czerwienne Górne

i Czerwienne Dolne. Po Mszy Świętej odczytany został Niepodległościowy Apel Pamięci w którym wspomniani zostali mieszkańcy Czerwiennego polegli na polu chwały w walce o niepodległość Ojczyzny: Józef Mrugała, Józef Zarycki, Wojciech Łuszczek, Wojciech Michniak, Jan Rafacz, Józef Strama. Delegacje złożyły również wiązanki i znicze przed kapliczką na mogile.

Po tej części obchodów, dla uczestników zorganizowane zostało jak co roku ognisko. Na gości czekał posiłek, pyszne ciasta i gorąca herbata. Dziękujemy raz jeszcze za współpracę Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Knapczyka-Ducha w Czerwiennem.

Data dodania: 2022-11-14 09:15:34
Data edycji: 2022-11-14 09:18:05
Ilość wyświetleń: 184

KLASY/GRUPY PRZEDSZKOLNE I „0”/ GRUPY REWALIDACYJNE „CZĄSTKI ELEMENTARNE”

Zobacz

Nasi Partnerzy

Patron
mówi
do nas

Ludzie mówią: "czas to pieniądz". A ja wam mówię: czas to miłość.

 

bł. Stefan kard. Wyszyński

 

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej