JEŻELI PRAGNĄ PAŃSTWO WESPRZEĆ KATOLICKĄ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ SPSK W CZERWIENNEM - prosimy o przekazanie na ten cel 1% swojego podatku.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Uczniowie klas IV i VI uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Trójmiasta.

Uczniowie klas IV i VI uczestniczyli  w trzydniowej wycieczce do Trójmiasta.

Dla części uczniów z naszej szkoły mijający tydzień okazał się jednym z najbardziej atrakcyjnych okresów trwającego jeszcze roku szkolnego. Uczniowie klas IV i VI uczestniczyli bowiem w trzydniowej wycieczce do Trójmiasta – potężnej aglomeracji na Pomorzu, w skład której wchodzą piękne i niezwykłe miasta: Gdańsk, Gdynia i Sopot. Z poniedziałku na wtorek uczniowie przejechali z Krakowa do Gdańska pociągiem Intercity. Po porannym spacerze zakwaterowali się w Hostelu mieszczącym się w kulturalnym centrum miasta , nad brzegiem rzeki Motława. Następne z przewodnikiem obejrzeli m.in.Historyczne Centrum Gdańska, Dom Uphagena, Wieżę Ratusza Głównego, Długi Targ i posąg Neptuna, Dwór Artusa, Długie Pobrzeże i Żurawia, Ulicę Mariacką z kościołem Mariackim oraz Hevelianum - naukowe centrum Gdańska dla dzieci i młodzieży.

Uczniowie zobaczyli 3 wystaw poświęcone geografii, fizyce, energetyce i matematyce.

Drugiego dnia po wspolnym śniadaniu udali sie na Westerplatte gdzie znajdowały się:

Wojskowa Składnica Tranzytowa, Koszary i wystawa zdjęć, Cmentarz Obrońców Westerplatte i Pomnik Obrońców Wybrzeża. Tego samego dnia uczniowie dotarli do Gdynii na Skwer Kościuszki i Port Jachtowy. Zobaczyli Okręt RP Błyskawica oraz Muzeum Marynarki Wojennej, a także prawdziwy okręt podwodny. Jednym z ciekawszych punktów okazało się Oceanarium w Gdynii. Po południu nie zabrakło również czasu na plażę obok mola sopockiego. W ostatnim dniu wszyscy uczniowie zadbali o kondycje na zajęciach JumpPlanet, pożegnanie się z morzem na jednej z Bałtyckich plaż i odjechali do domu szybkim pociągiem Pendolino. Uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że już nie mogą się doczekać kolejnego wyjazdu.

Data dodania: 2024-05-10 11:38:16
Data edycji: 2024-05-14 11:39:41
Ilość wyświetleń: 51

KLASY/GRUPY PRZEDSZKOLNE I „0”/ GRUPY REWALIDACYJNE „CZĄSTKI ELEMENTARNE”

Zobacz

Nasi Partnerzy

Patron
mówi
do nas

Ludzie mówią: "czas to pieniądz". A ja wam mówię: czas to miłość.

 

bł. Stefan kard. Wyszyński

 

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej