JEŻELI PRAGNĄ PAŃSTWO WESPRZEĆ KATOLICKĄ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ SPSK W CZERWIENNEM - prosimy o przekazanie na ten cel 1% swojego podatku.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

„Paczka dla dzieciaczka” - Finał VI edycji

„Paczka dla dzieciaczka” - Finał VI edycji

Nasz patron, błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński powiedział kiedyś piękne słowa: „Przestańmy nareszcie kręcić się wokół siebie, a pomyślmy o niesieniu pomocy innym. Światu potrzeba więcej wrażliwych serc i mniej zimnej stali.”, dlatego też propagując tę ideę zorganizowaliśmy kolejną – już VI edycję naszej szkolno – przedszkolnej akcji „Paczka dla dzieciaczka”. Patrząc na fakt, ile zła dzieje się na świecie w ostatnim czasie staraliśmy się wytrwać we wspieraniu potrzebujących – tych najsłabszych i niewinnych, czyli dzieciaków. Podczas tej akcji dzięki wsparciu rodziców, uczniów, nauczycieli oraz ludzi dobrego serca wsparliśmy już tradycyjnie dzieciaczki przebywające na Oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Prokocimiu - Fundacja Na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową ,,Wyspy Szczęśliwe'' Wycieczka na krakowskie tereny nadal wywołuje u nas niesamowite emocje, zwłaszcza, że dzięki Bogu pandemia ustąpiła na tyle, że ponownie mogliśmy wejść na teren szpitala, by osobiście przekazać dzieciakom prezenty, a dzięki naszym cudowym uczennicom – Krysi Kicak, Wiktorii Pałce i Zosi Bobak – mogliśmy przekazać część naszej regionalnej kultury. Dziewczyny towarzysząc starszym uczniom grup rewalidacyjnych „Cząstki elementarne” ubrały przepiękne góralskie stroje, by dzieci i ich rodzice przebywający w szpitalu mogli wysłuchać donośnych pieśni góralskich, przyjrzeć się tańcom oraz posłuchać gry na skrzypcach. Dla wielu widzów było to cudowne i nowe doświadczenie życiowe.

Podczas podróży do Krakowa wszyscy uczniowie uczestniczyli w warsztatach kreatywnych „Miasto Idealne” w Muzeum Techniki i Inżynierii, gdzie mogli się ze sobą zintegrować, pobawić i pokazać, jak wygląda współpraca.

Dzięki kolejnej ofiarności z Państwa strony mogliśmy wesprzeć także dzieciaki z Domu Dziecka we Wróblówce prowadzonej przez Fundację Przystań Szczęśliwe Jutro. Wizyta w tym Domu była dla nas nowym doświadczeniem, lecz wiemy, że udało się nam spełnić prośby opiekunów z tego miejsca i zapewnić dzieciakom kaski na rowery, zabawki oraz środki higieniczne i artykuły spożywcze. Uczniowie grup rewalidacyjnych dzięki uprzejmości pana opiekuna mogli się także przekonać, jak funkcjonuje taki Dom.

Darów było tak wiele, że symboliczną paczkę przekazaliśmy również do Środowiskowego Domu Samopomocy „Chatka” w Nowym Targu oraz przekazaliśmy symboliczne dary do sekretariatu naszej szkoły, z których będą mogli skorzystać potrzebujący uczniowie z naszej szkoły lub przedszkola.

Jesteśmy niesamowicie wzruszeni i wdzięczni, że nasza autorska akcja charytatywna cieszy się tak niesamowitym powodzeniem już kolejny rok. Dziękujemy z całego serca za Państwa odzew, za ofiarność, za to, że zawsze nas tak wspieracie. Dziękujemy wszystkim szkołom i przedszkolom, które ZAWSZE są z nami ukazując swoje wielkie serce.

Pragniemy pomagać, wspierać i czynić świat lepszym. DZIĘKUJEMY!

Przedszkole im. Świętego Jana Pawła II SPSK w Czerwiennem

Szkoła Przysposabiająca do Pracy SPSK w Czerwiennem

Wolontariat SPSK Czerwienne - Siewcy Miłosierdzia

Kierunkowskaz - wolontariusze do zadań specjalnych

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Piekielniku

Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Jabłonce - Bory.

Data dodania: 2022-06-20 10:37:41
Data edycji: 2022-06-20 10:48:40
Ilość wyświetleń: 73

KLASY/GRUPY PRZEDSZKOLNE I „0”/ GRUPY REWALIDACYJNE „CZĄSTKI ELEMENTARNE”

Zobacz

Nasi Partnerzy

Patron
mówi
do nas

Ludzie mówią: "czas to pieniądz". A ja wam mówię: czas to miłość.

 

bł. Stefan kard. Wyszyński

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook