JEŻELI PRAGNĄ PAŃSTWO WESPRZEĆ KATOLICKĄ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ SPSK W CZERWIENNEM - prosimy o przekazanie na ten cel 1% swojego podatku.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Dzień życzliwości w naszej szkole

Dzień życzliwości w naszej szkole

„Przestańmy nareszcie kręcić się wokół siebie, a pomyślmy o niesieniu pomocy innym. Światu potrzeba więcej wrażliwych serc i mniej zimnej stali.” -bł. kardynał Stefan Wyszyński

Kierując się słowami naszego szkolnego patrona zorganizowano w szkole „Dzień życzliwości”, który to na świecie przypada na dzień 21 listopada.

Głównym założeniem tego dnia jest wiara, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra, dlatego warto – nawet tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość.

Aby wyzwolić pozytywne emocje - calej szkole towarzyszył kolor żółty. Żółta odzież, balony, przepyszne żółte poczęstunki , czekolada na gorąco oraz ogromna ilość miłych słów, które można było sobie przekazywać na karteczkach sprawiła, że na wielu twarzach przez caly dzień gościł cudowny uśmiech. Dodatkową atrakcją była fotobudka oraz muzyka puszczana na przerwach. Realizując katolicką misję naszej szkoły stworzono także „Schody życzliwości”, na których umieszczono cytaty naszego patrona. W każdej klasie odbył się także konkurs ”na najbadziej życzliwą osobę w klasie”. Serdecznie gratulujemy naszym zwycięzcom i zachęcamy, aby brać z nich przykład i być zyczliwym nie tylko od święta!

Dziękujemy za wkład Wolontariat SPSK Czerwienne - Siewcy Miłosierdzia oraz Szkolne Koło PCK Czerwienne!

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję. Mamy nadzieję, że dzięki organizacji takich dni świat stanie się choć trochę lepszy!

Data dodania: 2022-11-18 09:09:12
Data edycji: 2022-11-18 09:11:06
Ilość wyświetleń: 76

KLASY/GRUPY PRZEDSZKOLNE I „0”/ GRUPY REWALIDACYJNE „CZĄSTKI ELEMENTARNE”

Zobacz

Nasi Partnerzy

Patron
mówi
do nas

Ludzie mówią: "czas to pieniądz". A ja wam mówię: czas to miłość.

 

bł. Stefan kard. Wyszyński

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook