JEŻELI PRAGNĄ PAŃSTWO WESPRZEĆ KATOLICKĄ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ SPSK W CZERWIENNEM - prosimy o przekazanie na ten cel 1% swojego podatku.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Dzień Rodziny!

Dzień Rodziny!

„Daj mi usłyszeć Twój głos, rozpoznać go.

Daj mi wybierać Twe słowa pośród tysiąca słów.

Daj mi zobaczyć Twą twarz, zatrzymać wzrok.

Pokój znajduję w Tobie, gdy widzę Ciebie blisko.”

Bóg Ojciec – nasz Ojciec, od którego wszystko się zaczęło i który jest naszą największą miłością. To On uczy nas kochać, byśmy kochali siebie, swoich bliźnich, swoje Rodziny!

Co roku, w czerwcu, społeczność naszych szkół i przedszkola świętuje dzień, na który dzieci i uczniowie czekają z wypiekami na buzi … Dzień Rodziny - to właśnie TEN DZIEŃ, który wymaga ogromu pracy, kreatywności i zaangażowania wielu osób, ale przynosi niesamowicie wiele satysfakcji i dobrych owoców.

Jest to oczywiście wspaniała okazja do przypomnienia sobie, jak ważna jest rodzina i do podziękowania za obecność swoim najbliższym – dzieciom, rodzicom, rodzeństwu, dziadkom, ale także swoim opiekunom.

Tradycyjnie dzisiejsza uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Sanktuarium na Bachledówce, podczas której ojciec Sylwester wygłosił przepiękne kazanie, którego słowa z pewnością skłoniły wiele osób do refleksji. Wracając do początkowych słów pieśni, pamiętajmy o codziennym dziękowaniu Bogu za wszelkie dary, jakie od Niego otrzymujemy, usłyszmy Jego głos i żyjmy według Dekalogu.

Po Mszy świętej wszyscy udali się na Przystanek Kurzyńcówka, na którym przygotowano festyn oraz moc atrakcji. Na początku Dyrekcja Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola wraz z konferansjerami prowadzącymi dzisiejsze wydarzenie powitali wszystkich gości oraz wręczyli podziękowania za pomoc w organizacji dzisiejszego wydarzenia. Po części oficjalnej rozpoczęła się cudowna zabawa, podczas której atmosferę podgrzewał DJ Golden.

Festyn z okazji Dnia Rodziny obfitował w wiele atrakcji dostosowanych do wieku każdego uczestnika – były dmuchańce, animacje, malowanie twarzy oraz warkoczyki. Aby nikt nie stracił siły podczas zabawy, można było skosztować przepysznych gofrów, lodów, kiełbasę z grilla, ciasta, lemoniadę, popcorn oraz watę cukrową. Uczestnicy festynu mogli wziąć także udział w loteriach fantowych oraz zawodach sportowych. Przepiękne stanowisko z naturalnymi mydełkami przygotowali także uczniowie PDP wraz z nauczycielami.

Podczas festynu zorganizowano akcję charytatywną, z której cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Róży, Rozalii, Weroniki a także dla Marysi Białońskiej.

Pani Beata przygotowała stoisko, przy którym nie brakowało chętnych - uczestnicy mogli wykazać się kreatywnością i ulepić swoje fantazje z gliny.

Strażacy z OSP Czerwienne Górne czuwając nad bezpieczeństwem uczestników przeprowadzili także pokaz sprzętu strażackiego, gdzie podczas pokazu węża strażackiego z pewnością ostudzili niejedne emocje …

Wiadomo także, że najlepszą formą nauki jest ta, przez zabawę, dlatego właśnie dzisiaj odbyła się także Żywa Lekcja Historii, podczas której uczniowie z entuzjazmem zgłaszali się do odpowiedzi na zadawane pytania.

Z pewnością można stwierdzić, że Bóg miał dobry plan na dzisiejszy dzień Słoneczna pogoda, duża ilość uczestników festynu, dobre humory, moc atrakcji, pyszne jedzonko … to NIE mogło się NIE udać

Jeszcze raz dziękujemy WSZYSTKIM, którzy włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia. Dziękujemy wszystkim sponsorom, organizatorom, nauczycielom i pracownikom szkół i przedszkola a także Wam drodzy Rodzice, za dzisiejszą obecność i wsparcie! Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście, widzimy się za rok!

Przedszkole im. Świętego Jana Pawła II SPSK w Czerwiennem

Środowiskowy Dom Samopomocy SPSK w Czerwiennem

Szkoła Przysposabiająca do Pracy SPSK w Czerwiennem

Branżowa Szkoła I Stopnia Specjalna w Czerwiennem

Sanktuarium bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego na Bachledówce

Przystanek Kurzyńcówka

OSP Czerwienne Górne

Hotel Bachledówka

DJ Golden

Zdjęcia zostały wykonane aparatem zakupionym w ramach programu “Laboratoria Przyszłości”.

Data dodania: 2024-06-24 14:46:16
Data edycji: 2024-06-24 14:51:16
Ilość wyświetleń: 77

KLASY/GRUPY PRZEDSZKOLNE I „0”/ GRUPY REWALIDACYJNE „CZĄSTKI ELEMENTARNE”

Zobacz

Nasi Partnerzy

Patron
mówi
do nas

Ludzie mówią: "czas to pieniądz". A ja wam mówię: czas to miłość.

 

bł. Stefan kard. Wyszyński

 

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej