Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Zaproszenie na XXII Ogólnopolską Pielgrzymkę

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, Drogie Wspólnoty Szkolne i Przedszkolne, z wielką radością serca zwracam się do Państwa, zapraszając wszystkich na XXII Ogólnopolską Pielgrzymkę Szkół i Przedszkoli Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, która w bieżącym roku szkolnym ma wymiar spotkania w Kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej w dniu 15 września, tj. w dniu liturgicznego święta Matki Bożej Bolesnej.

 

Zapraszam do przybycia Dyrektorów z delegacjami wspólnot, ale przede wszystkim zapraszam wszystkich nauczycieli i uczniów do uczestnictwa duchowego z wykorzystaniem zdalnego przekazu internetowego z Jasnej Góry: www.youtube.com/watch?v=49Uowry7Ews

 

 

Przybędziemy na Jasną Górę u progu rozpoczynającego się roku szkolnego, by zawierzyć Maryi samych siebie, w Jej Niepokalane Dłonie złożyć nasze zdrowie fizyczne i duchowe, uzdolnienia, umiejętności, prosić o umocnienie woli dla wkładania wysiłku w zdobywanie wiedzy i pracy nad sobą.

 

Nasze duchowe bądź osobiste pielgrzymowanie do Matki Jasnogórskiej odbywać się będzie w roku setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, na którego wezwanie „ku nowej ewangelizacji” powstało dzieło Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich. Nasze czuwanie u stóp Maryi rozpoczniemy 15 września o godz. 20.00 Mszą Świętą  pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja Przybylskiego. Po Apelu Jasnogórskim rozpocznie się w duchowej łączności czuwanie przed Najświętszym Obliczem Matki Bożej.

 

Podczas czuwania Dyrektor szkoły zawierzy imiennie każdą szkołę, przedszkole. Proszę o włączenie się w wielką wspólnotową modlitwę przez wstawiennictwo Maryi Królowej Polski i Królowej naszych serc.

 

Z pamięcią modlitewną                                                                                                                         

Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich

Maria Chodkiewicz

Data dodania: 2020-10-11 10:55:43
Data edycji: 2020-10-11 11:27:46
Ilość wyświetleń: 113

Konkursy

zobacz więcej
Więcej informacji

Formacja

Materiały
Więcej informacji

Kalendarz

KLASY/GRUPY PRZEDSZKOLNE I „0”/ GRUPY REWALIDACYJNE „CZĄSTKI ELEMENTARNE”

Więcej informacji

KLASY/GRUPY PRZEDSZKOLNE I „0”/ GRUPY REWALIDACYJNE „CZĄSTKI ELEMENTARNE”

Zobacz

Nasi Partnerzy

Patron
mówi
do nas

"Uprzejme spojrzenie i uśmiech znaczą często więcej, niż udana rozmowa."

 
 
Stefan kard. Wyszyński
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook