logo_spsk4.png

Jasełka i koncert kolęd

poniedziałek, grudzień 30, 2019 8:20

W piątek w naszej szkole odbyły się jasełka przygotowane przez uczniów i nauczycieli grup rewalidacyjnych "Cząstki elementarne".Światło maluje świat takim, jakim go widzimy. Tworzy atmosferę miejsca, wydobywa szczegóły, wyzwala emocje. Budynki, rośliny, naturalne i urządzone przez człowieka elementy krajobrazu, umiejętnie oświetlone, opowiadają swoją historię. Pogrążone w ciemności milczą. A gdy do gry świateł doszła muzyka, to z całą pewnością wszyscy poczuli świąteczny klimat.

W tym dniu odbyło się także przestawienie teatralne przedstawione przez uczestników szkolnego kółka teatralnego. Uczniowie w swojej sztuce przypomnieli nam, że podczas świat nie mają znaczenia zakupy i ten ciągły pośpiech, bo przecież najważniejszy jest czas spędzony z rodziną i świętowanie narodzin Jezusa.

Oprócz tego odbył się klasowy koncert kolęd, podczas którego każdy prezentował przygotowany repertuar.

Po występach odbył się obiad wigilijny dla uczniów i rodziców grup rewalidacyjnych a także klasowe wigilie wraz z wychowawcami. W tym dniu ważne było łamanie się opłatkiem oraz wspólne życzenia. To był magiczny czas, pełen podziękowań, życzeń, rozmów i wzajemnego zrozumienia.