logo_spsk4.png

V Szkolny Korowód Świętych i Wielkich Polskich Patriotów

sobota, listopad 16, 2019 11:37

"Taki mały, taki duży, może świętym być.
Taki gruby, taki chudy, może świętym być!"

Już po raz piąty w naszej szkole oraz przedszkolu odbył się "Pochód świętych". Mimo tego, iż pogoda nam nie sprzyjała, to wielu uczniów w pięknych strojach pojawiło się na Mszy Świętej w kościele na Bachledówce. Słowo Boże głosilił do nas ojciec Jonasz oraz ojciec Jakub, którym serdecznie dziękujemy!
Deszczowa pogoda nie pozwoliła nam na zejście korowodem do szkoły, dlatego też spotkaliśmy się wszyscy dopiero na sali gimnastycznej, gdzie nastąpiło powitanie naszych świętych oraz prezentacja strojów. Przebrani uczniowie byli bardzo przejęci, ponieważ prezentacja polegała na okazaniu stroju, przedstawieniu swojej postaci i opowiedzeniu o niej kilku najważniejszych informacji. Jury miało ogromne wyzwanie, aby nagrodzić poszczególne osoby w takich kategoriach jak najlepsza prezentacja świętego, najlepszy strój, najciekawszy atrybut.
Prezentowane postacie były bardzo ciekawe, starannie przygotowane i tu - dziękujemy Wam rodzice i opiekunowie, że przykładacie się do pracy.

Cieszymy się, że zainteresowanie naszym korowodem jest nadal spore, a przecież każdy z nas dąży do tego, by kiedyś zostać świętym.