logo_spsk4.png

Uroczyste obchody Święta Niepodległości

sobota, listopad 16, 2019 11:19

Pamiętając o 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości zebraliśmy się na sali gimnastycznej, by wspólnie odśpiewać hymn Polski a następnie wspólnie się pomodlić. Z całą pewnością możemy stwierdzić, że była to bardzo wzniosła i wzruszająca chwila. Pamiętajmy, by przekazywać naszym dzieciom historię naszego kraju i uczyć ich szacunku do symboli narodowych.

Wczoraj uczniowie naszej Katolickiej Szkoły Podstawowej wraz ze sztandarem wzięli udział w gminnych obchodach 101 rocznicy odzyskania niepodległości w Czarnym Dunajcu. Rozpoczęły się one uroczystą mszą świętą w kościele Przenajświętszej Trójcy Świętej, następnie uczestnicy obchodów oddali cześć bohaterom polskim na apelu poległych na rynku w Czarnym Dunajcu. Na zakończenie całej uroczystości przybyli goście mogli zobaczyć programy artystyczne przygotowane przesz uczniów z szkół Gminny Czarny Dunajec. Uczniowie z Czerwiennego również podczas tego ważnego dnia dla każdego Polaka oddali hołd Konfederatom Barskim poprzez uczestnictwo we mszy świętej odprawionej na wzgórzu Budz, na którym znajduje się zbiorowa mogiła tych pierwszych polskich bohaterów walczących o wolną Polskę.

Dzisiaj natomiast uczestniczyliśmy w pięknej akademii przygotowanej przez klasę VII A, która przypomniała nam o ważnych losach naszego kraju. Pieśni patriotyczne, które towarzyszyły nam w tych dniach powodowały, że jeszcze bardziej mogliśmy poczuć wojenny klimat i cieszyć się z tego, że nasza ojczyzna jest NIEPODLEGŁA!