logo_spsk4.png

Blog

W piątek w naszej szkole odbyły się jasełka przygotowane przez uczniów i nauczycieli grup rewalidacyjnych "Cząstki elementarne".Światło maluje świat takim, jakim go widzimy. Tworzy atmosferę miejsca, wydobywa szczegóły, wyzwala emocje. Budynki, rośliny, naturalne i urządzone przez człowieka elementy krajobrazu, umiejętnie oświetlone, opowiadają swoją historię. Pogrążone w ciemności milczą. A gdy do gry świateł doszła muzyka, to z całą pewnością wszyscy poczuli świąteczny klimat.

W tym dniu odbyło się także przestawienie teatralne przedstawione przez uczestników szkolnego kółka teatralnego. Uczniowie w swojej sztuce przypomnieli nam, że podczas świat nie mają znaczenia zakupy i ten ciągły pośpiech, bo przecież najważniejszy jest czas spędzony z rodziną i świętowanie narodzin Jezusa.

Oprócz tego odbył się klasowy koncert kolęd, podczas którego każdy prezentował przygotowany repertuar.

Po występach odbył się obiad wigilijny dla uczniów i rodziców grup rewalidacyjnych a także klasowe wigilie wraz z wychowawcami. W tym dniu ważne było łamanie się opłatkiem oraz wspólne życzenia. To był magiczny czas, pełen podziękowań, życzeń, rozmów i wzajemnego zrozumienia.

View the embedded image gallery online at:
http://spskczerwienne.pl/index.php/news#sigFreeId52233bc4d6

"Jestem Niepokalane Poczęcie,
Jestem Matką wszego stworzenia
I z wszystkich niewiast wybrana
Na Oblubienicę Najwyższego Pana (...)

Dziecko moje, módl się o to proszę
By ta miłość, którą w sercu noszę
Mogła rozlać się na świat obficie
By odmieniła ludzkie życie!"

6 grudnia obchodziliśmy święto patronalne Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich - naszego organu prowadzącego. W tym dniu odbyła się uroczysta Msza Święta a następnie uczestniczyliśmy w akademii przygotowanej przez klasę 4A na temat Niepokalanego Poczęcia Maryi Panny. Uczniowie za pomocą krótkiej scenki i pięknej muzyki wytłumaczyli, na czym polega Niepokalane Poczęcie Maryi. W tym dniu rozpoczęły się także szkolne rekolekcje adwentowe.
Ku zdziwieniu uczniów po akademii na scenie pojawili się pewni panowie, którzy zaprezentowali świetny pokaz KARATE. Bardzo dziękujemy Panu Stanisławowi Gąsienicy i kolegom z Zakopanego za prezentację i przygotowanie niespodzianki. Ogromne brawa zdobyły także nasze przedszkolaki - Stasiu i Maja, którzy także prezentowali swoje umiejętności.

6 grudnia jak to zazwyczaj bywa pojawił się miły, starszy, siwy pan, który roznosił prezenty i przynosił wiele radości.

View the embedded image gallery online at:
http://spskczerwienne.pl/index.php/news#sigFreeIdf99dae8cc5

 

6 grudnia starsza grupa "Cząstki elementarne" bawiła się na Gali rozdania nagród Jubileuszowego V Międzynarodowego Przeglądu Twórczości Artystycznej MOTYWACJE 2019 pod hasłem: "Niech żyje bal..."Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie podczas, którego nasi uczniowie odebrali nagrody: Kacper Stopiak za zajęcie I miejsca w kategorii PRACA PLASTYCZNO - LITERACKA W JĘZYKU ANGIELSKIM; Krystian Kluś za zajęcie II miejsca w kategorii PRACA LITERACKA W JĘZYKU POLSKIM - WIERSZOWANE ŻYCZENIA; Jakub Chowaniec za zajęcie I miejsca w kategorii FLORYSTYKA - tytuł pracy: FILHARMONIA JESIENNA; Natalia Jarosz za zajęcie II miejsca w kategorii FLORYSTYKA - tytuł pracy: GÓRALSKA ZABAWA; Jan Jarząbek za zajęcie III miejsca w kategorii FLORYSTYKA - tytuł pracy: TAŃCZĄCE TORNADO. Wszyscy uczestnicy Gali bawili się wyśmienicie humor nam dopisywały.

Jak to przystało na jubileusz nie mogło zabraknąć torta. Był bardzo smaczny, mogą to potwierdzić Ci, którzy go skosztowali!!

Wszystkim ZWYCIĘZCOM jeszcze raz GRATULUJEMY!

View the embedded image gallery online at:
http://spskczerwienne.pl/index.php/news#sigFreeIda4d721cfc8

Andrzejkowe cekina party za nami!

Dzień pełen radości, błysku, elegancji i fantastycznej zabawy! Były tańce, zabawy, słodki poczęstunek oraz prawdziwy pokaz mody Podczas imprezy odbyło się huczne STO LAT dla naszych Andrzejów. Podczas zabawy młodszych uczniów cekinową królową balu została Karolina a eleganckim królem Krzysiu!

Wyróżnienia zdobyły siostry - Angelika i Agata a także przystojny Mieszko.

Podczas zabawy uczniów ze starszych klas nagrodę zdobyli Ola i Kuba.

 

View the embedded image gallery online at:
http://spskczerwienne.pl/index.php/news#sigFreeId95e8f9e966

W zawodach wg koncepcji Halliwick, które odbyły się na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie 23 listopada 2019 r. wystartowali uczniowie naszych szkół w Czerwiennem: Barbara Brenkus, Paulina Stasiowska, Szymon Jarosz, Mateusz Gober, Tomasz Sikora, Józef Jachymiak i Adrian Kalata.
Cała impreza zgromadziła ponad 80 zawodników z całej Polski. Nasi pływacy startowali w takich kategoriach na 25 metrów i 50 metrów stylem dowolnym.
Wyścigi były pełne emocji, zaskakujących zwrotów akcji oraz spektakularnych pościgów. W wyniku tej rywalizacji nasi sportowcy uzyskali życiowe wyniki. Największy sukces odniósł Adrian Kalata zdobywając brązowy medal. Pozostali nasi podopieczni o swoje szanse medalowe walczyli do ostatnich metrów. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy dyplom.
Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

View the embedded image gallery online at:
http://spskczerwienne.pl/index.php/news#sigFreeIdc169c70750

Drodzy Rodzice!
Informujemy, że w dniu 20.11.2019r (tj. środa) o godz. 17:00 odbędzie się wywiadówka szkolna.