logo_spsk4.png

Blog

Drodzy Rodzice!
Informujemy, że w dniu 20.11.2019r (tj. środa) o godz. 17:00 odbędzie się wywiadówka szkolna.

 

"Taki mały, taki duży, może świętym być.
Taki gruby, taki chudy, może świętym być!"

Już po raz piąty w naszej szkole oraz przedszkolu odbył się "Pochód świętych". Mimo tego, iż pogoda nam nie sprzyjała, to wielu uczniów w pięknych strojach pojawiło się na Mszy Świętej w kościele na Bachledówce. Słowo Boże głosilił do nas ojciec Jonasz oraz ojciec Jakub, którym serdecznie dziękujemy!
Deszczowa pogoda nie pozwoliła nam na zejście korowodem do szkoły, dlatego też spotkaliśmy się wszyscy dopiero na sali gimnastycznej, gdzie nastąpiło powitanie naszych świętych oraz prezentacja strojów. Przebrani uczniowie byli bardzo przejęci, ponieważ prezentacja polegała na okazaniu stroju, przedstawieniu swojej postaci i opowiedzeniu o niej kilku najważniejszych informacji. Jury miało ogromne wyzwanie, aby nagrodzić poszczególne osoby w takich kategoriach jak najlepsza prezentacja świętego, najlepszy strój, najciekawszy atrybut.
Prezentowane postacie były bardzo ciekawe, starannie przygotowane i tu - dziękujemy Wam rodzice i opiekunowie, że przykładacie się do pracy.

Cieszymy się, że zainteresowanie naszym korowodem jest nadal spore, a przecież każdy z nas dąży do tego, by kiedyś zostać świętym.

View the embedded image gallery online at:
http://spskczerwienne.pl/index.php/news#sigFreeId202356a104

Pamiętając o 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości zebraliśmy się na sali gimnastycznej, by wspólnie odśpiewać hymn Polski a następnie wspólnie się pomodlić. Z całą pewnością możemy stwierdzić, że była to bardzo wzniosła i wzruszająca chwila. Pamiętajmy, by przekazywać naszym dzieciom historię naszego kraju i uczyć ich szacunku do symboli narodowych.

Wczoraj uczniowie naszej Katolickiej Szkoły Podstawowej wraz ze sztandarem wzięli udział w gminnych obchodach 101 rocznicy odzyskania niepodległości w Czarnym Dunajcu. Rozpoczęły się one uroczystą mszą świętą w kościele Przenajświętszej Trójcy Świętej, następnie uczestnicy obchodów oddali cześć bohaterom polskim na apelu poległych na rynku w Czarnym Dunajcu. Na zakończenie całej uroczystości przybyli goście mogli zobaczyć programy artystyczne przygotowane przesz uczniów z szkół Gminny Czarny Dunajec. Uczniowie z Czerwiennego również podczas tego ważnego dnia dla każdego Polaka oddali hołd Konfederatom Barskim poprzez uczestnictwo we mszy świętej odprawionej na wzgórzu Budz, na którym znajduje się zbiorowa mogiła tych pierwszych polskich bohaterów walczących o wolną Polskę.

Dzisiaj natomiast uczestniczyliśmy w pięknej akademii przygotowanej przez klasę VII A, która przypomniała nam o ważnych losach naszego kraju. Pieśni patriotyczne, które towarzyszyły nam w tych dniach powodowały, że jeszcze bardziej mogliśmy poczuć wojenny klimat i cieszyć się z tego, że nasza ojczyzna jest NIEPODLEGŁA!

 

View the embedded image gallery online at:
http://spskczerwienne.pl/index.php/news#sigFreeIddc725f0a6b

 

Październik jest szczególnym miesiącem modlitwy różańcowej oraz naszej umiłowanej Maryi, dlatego też uczniowie klas czwartych wraz z ojcem Jakubem, wychowawcami oraz rodzicami i członkami rodzin wybrali się na Jasną Górę, by podziękować za Sakrament Pierwszej Komunii Świętej. Pierwszym punktem pielgrzymki był Leśniów - zwiedziliśmy tam Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej - patronki rodzin - oraz wysłuchaliśmy historii o pochodzeniu Sanktuarium. Z wiarą i ufnością prosiliśmy o szczęście dla naszych rodzin przemierzając na kolanach metr po metrze dookoła ołtarza. Następnym punktem tego pięknego dnia była uroczysta Msza Święta pod samym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Dzieci komunijne wraz z rodzicami założyli przepiękne, tradycyjne stroje, by znów chociaż na chwilę przypomnieć sobie klimat tego cudownego dnia. Z pewnościa dla każdego z nas było to niesamowite przeżycie - móc stanąć przed obliczem Matki i zanieść jej podziękowania za przyjęty sakrament. Mszę Świętą sprawował ojciec Jakub, któremu serdecznie dziękujemy!

Cieszymy się również, że tak wiele bliskich osób znalazło czas, by towarzyszyć naszym uczniom w tej pielgrzymce.

Za piękne zdjęcia dziękujemy Panu Piotrowi Jamińskiemu

 

View the embedded image gallery online at:
http://spskczerwienne.pl/index.php/news#sigFreeId41a4f0b3fd

31 października 2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy Ia i Ib. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klas pierwszych uczestniczyły w uroczystej Mszy św., którą celebrował o.Jakub. Następnie przedstawiciele klasy trzeciej przywitali wszystkich zebranych, a szczególnie pierwszoklasistów. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym, które oklaskiwane były przez przybyłych na uroczystość rodziców, nauczycieli i gości. Następnie „pierwszoklasiści” uroczyście ślubowali na sztandar szkoły. Dyrektor Szkoły Pani Anna Słodyczka dokonała ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej..." Z okazji tej uroczystości wychowawczynie, Pani Anita Szarlej, wraz z Panią Daromiłą Mozdyniewicz i Pani Katarzyną Staśkiewicz, wręczyły uczniom dyplomy i prezenty na nową drogę ich szkolnej wędrówki. Po uroczystości odbył się poczęstunek przygotowany przez Rodziców, na którym pokrojono symboliczny tort upieczony specjalnie na tą okazję.

 

View the embedded image gallery online at:
http://spskczerwienne.pl/index.php/news#sigFreeIdcb665a0c93

24 września klasy VA, VB oraz VII A, VIII A wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę w Trzy Korony. Pasmo Pienin to świetny kierunek dla miłośników pieszych wycieczek. Mali turyści z Czerwiennego wędrując po Pienińskim Parku Narodowym poznawali jego szlaki oraz roślinność. Wycieczka ta miała także na celu zachęcenie uczniów do dbania o swoje i innych bezpieczeństwo przez noszenie kamizelek odblaskowych.