logo_spsk4.png

WAŻNE INFORMACJE DLA RODZICÓW

środa, maj 06, 2020 11:45

Drodzy Państwo,

 

Każdy z nas w inny sposób zmaga się z obecną sytuacją wywołaną epidemią koronawirusa. Niepewność,  ograniczenie kontaktów, izolacja - To wszystko powoduje że odczuwamy lęk,  niepokój i złość. Emocje przeżywają również nasze dzieci bez względu na wiek. O czym trzeba pamiętać w obecnych okolicznościach?

 

  1. Istotny jest stworzenie dziecku możliwości zadawania pytań. Niewskazane jest jednak poruszanie trudnego tematu,  jeśli dziecko nie wykazuje do tego gotowości.
  2. Ważne,  aby udzielane przez rodziców informacje były prawdziwe, pochodziły
    z wiarygodnych źródeł, obalały plotki i mity jakie docierają do dzieci. 
  3. Forma oraz treść  przekazywanych informacji powinna być dostosowana do wieku, potrzeb i możliwości poznawczych dziecka.
  4. Dzieci mogą troszczyć się zarówno o siebie,  jak i o krewnych i przyjaciół. Trzeba im więc uświadamiać, że osoby chorujące na koronawirusa uzyskają niezbędne, fachowe wsparcie.
  5. Niektóre dzieci nie będą wykazywały zainteresowania bieżącymi wydarzeniami, podtrzymując swoje codzienne aktywności. Warto im na to pozwolić, 
    z uwzględnieniem wskazań prozdrowotnych i profilaktycznych.
  6. Warto dbać o to,  by nie przenosić na relacje z dzieckiem swych lęków  i obaw, także zniecierpliwienia i rozdrażnienia zaistniałą sytuacją. 

 

Jeśli potrzebują Państwo  pomocy lub wsparcia w sprawie waszego dziecka zapraszam do
e-współpracy poprzez kontakt telefoniczny  500 325 481  lub za pośrednictwem e-maila  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Jestem do państwa dyspozycji w godzinach pracy szkoły.

 

 

Pedagog szkolny

mgr Katarzyna Chowaniec